DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 07.11.2010 19:51:45 

Římané
 

 
Agresivní strategie římanů, podle které dosáhli přátelé i já slušné úspěchy na několika serverech.
 
Římský národ je zajímavé rozhodnutí a z nějakého důvodu, mnoho nových hráčů vybírá právě tento kmen. Nevidím důvod, proč si ho právě vybíráme. Říkám my, protože i já si ho vzal. Myslím si, že je to špatná volba, neboť začátek je strašně těžký. Navíc když to hrajete úplně poprvé, nevíte co máte pořádně dělat a zachvilku skončíte jako farmy (napadáni hráči). Neříkám, že Římané jsou špatní, ale nováčci hrajou pasivně, což se hodně nevyplácí.
 
Opět se registrujte 4-5 den od začátku serveru. Hráči co se registrují první den musí být hodně aktivní, protože u středu jsou zkušení hráči. To platí i u 3 dne, neboť se zde hrne spousta germánů.
Ve všech mých návodech píšu, že by jste měli začít Bonifácovými úkoly. Podle situace můžete risknout 3 možnosti:
 
a) Porozlédnout se po okolí:
Pokuď má v profilu nějaký slabý hráč holubici a už nemá začátečnikou ochranu, ihned kasárny a tvorba legionářů. Následně farmit dotyčné hráče.
 
b) Splnit co nejrychleji úkoly do č. 14:
Začněte dělat požadavky na kasárny a cvičit legionáře --> farmit
 
c) Splnit úkoly po č. 21. Nedávat se na cestu ekonomie, ale na vojenskou. Vycvičení legionářů a farmit slabé hráče, přestupovat k silnějším a silnějším. Také nepodceňujte úkryt a nesnažte se hrát účet sami.
 
Úkol 22 nedělejte, pokuď nepotřebujete akutně zlatky. Dále připomínám, že bez zlatek je Travian opravdu těžký.
Do startu nových serverů je ještě čas! Můžete si tyto návody ozkoušet. Doporučuji cz11

Podívejme se na základní Římskou jednotku Legionář. Útok 40, obrana proti pěchotě 35, obrana proti jízdě 50. Jízdní obrana je na začátku serveru docela zbytečná. Obrana proti pěchotě s útokem je celkem slušná, přesto nenechávejte armádu doma. Jednotka je pomalá (6. polí/hod). Také náklady ve srovnání s pálkami jsou obrovské. Legionář 440 surovin, Pálkař pouze 250. Zezačátku serveru se proto nemůžete s Germány srovnávat.
 
Tak co dělat?
 
1) Účet musí být co nejdéle aktivní, protože při výcviku legionářů vám nebude stoupat popka. Ostatní si budou myslet, že jste neaktivní. Útoky se na vás pohrnou.
2) Mějte slušný úkryt, ať si farmáři nic neodnášejí! Dohoda se známým germánem je také super volba. Nedoporučuji se domlouvat s neznámými hráči.
 
2-3 Legionáři

V době, kdy máte 2-3 legionáře, začněte farmit slabé hráče ve svém okolí 24/7, ale buďte opatrní. Nechceme žádného z nich ztratit. Nezapomeňte podle hlášení kontrolovat, zda jste ukradli 100% . Počet vojáků x nosnost
 
Nyní stavějte pouze legionáře + surovinová pole. Snažte se je udržet nonstop ve farmení, i když nejste online. Nikdy nefarměte s jednou jednotkou nemyslím fake útoky). Pozorujte jak se vyvijí v okolí germáni, zapisujte si jejich armádu, kolikrát za den útočí, .. zkrátka vše, co se hodí.

100 Legionářů

Ano vím, že to zní jako hodně, ale myslím, že je to nezbytné. Farmení s legionáři je pomalejší než s pálky a na stavění budov pro EI (Equites Imperatiris) budete potřebovat velké výnosy farmení. Pokuď je vaše oblas mimořádně dobrá (dostáváte pravidelně maximální počet surovin), postačí tak 60-70 Legionářů. V této době se vyplatí budovat požadavky pro EI.
 
Co můžete říct o Imperiánech? Většina Římanů přechází z Legionářů právě na Imperiány. Tohle je ovšem velká chyba. Na co budete potřebovat tuto kvalitní pěchotu? Jsou lepší než Legionáři, to je pravda. Nicméně v porovnání s IE je nic. Můžete snimi dělat dobré protiútoky na pálkaře, farmení je rychlejší. Začíná to snima být veselé, můžete začít mlátit germány kolem sebe znovu a znovu. Doporučuju útočit až s 5 EI, na staré farmy i s méně.
 
20 Equites Imperatoris
 
Jakmile budete mít 15-20 EI vytvořte si z IE hrdinu (doporučuju ponechat až do konce hry). Blízké okolí farměte neustále legionáři, na vzdálenější cíle útočte právě IE. Pokud nemáte Equites Legáti, vyzkoumejte si je.
Imperatorisy se snažte udržet v nonstop výrobě. Nějaké ukradené suroviny investujde do produkce.
 
Equites Legáti
 
Vždy si zezačátku serveru nechávejte aspoň 3 ve vesnici. Časem počet spehů zvyšujte.
 
100 Equites Imperatoris
 
Já jsem obvykle kolem 100 EI zakládal druhou vesnici. Samozřejmě si po celou dobu musíte hlídat KB. Pokud by jste museli čekat strašně dlouho, vyplatí se investovat do Radnice a oslav(y)

Nikdy nevíte, kde založíte svou druhou vesnici, u Římanů je to obzvláště těžké, se rozhodnout. Pokud používáte zlaté nebo hrajete na normálním serveru, chcete riskovat, zvolte si MC15. Tato vesnice musí být u hodně potencionálních farem a zároveň i blízko vaši základní vesnici.
Jestli si nevěříte a chcete hrát na jistotu, zvolte si MC9.
Na speedu, kde nepoužíváte zlatky, si zkuste zvolit 4446, příští vesnice by měla být MC
 
2. Vesnice
 
Nyní, když máte svou druhou vesnici je čas na vylepšování zdrojů polí. Říman může stavět 1x surovinové pole a 1x budovu zároveň, proto dělejte požadavky na EI.Nezapomeňte neustále farmit s legionáři, ale za pár dní si vyzkoumejte Imperiány. Volba, jestli budete stavět EI nebo Imperiány ve druhé vesnici dříve je podle sousedů. Pokud je v okolí více Germánů, volte Imperatorisy. Jestli bude přesahovat počet Galů a Římanů, stavějte Imperiány.

 

 
 
11. září 2009
 
Tuto "zlatou noc" uděláme pár surovinových polí. Přes noc na nás nešel žádný, takže jsme našetřili 750 surovin (od každé), potřebných na založení 2. vesnice. V 8:03 posíláme založit novou dědinu. Je to trošku větší vzdálenost. Poslali jsme je na místo, kde se budou zhruba za 3-4 dny objevovat nový hráči. Zatím je to vesnice 3 Dřevorubci, 4 Hliniště, 5 Železná ruda, 6 Obilná pole.Ovšem kousek dál je MC9 se 125% obilí a na druhé straně je MC15 se 50% obilí. Do večera děláme produkci. Až se nám na obrazovce objeví 2 dědinka, začínáme s jejím rozvojem. Dnes dáváme dělat jen sklad na 1 level a sýpku na 1 lvl+ pár polí.
Ráno, když jsou školáci ve škole se krásně farmí. Tohle období nám s kolegou velmi chybělo. Takové "tržby" jsme dlouho neměli. Jelikož máme 2 vesnice, tak v 1 dědině (od teďka v 1,2,3 atd.) rozvíjíme produkci. Nadbytečné suroviny posíláme do 2. Obchodníci tam jdou bohužel moc dlouho. Chce to trpělivost. Proto tam rozvíjíme skladiště se sýpkou, abychom mohli suroviny posílat ve větším množství. Až je kapacita skladu a sýpky na 9 600, začínáme s produkcí.
Dneska dosahujeme dost pěkné produkce v 1 a vrháme se na armádu. Farmení jsme taky trošku zmírnili, díky dobré produkci si to můžeme dovolit. Surovin máme dost. Dokonce tolik, že se nestíhalo stavět. Proto jsme se také vrhli na již zmíněnou armádu. Rozhodli jsme se, že zde budeme cvičit převážně EI. Večer opět kontroluji stav vojsk. V 1 se nám počet EI zvedl na 107. V 2 jsme dosáhli kapacity sýpky a skladu na 9 600, proto se začínáme vrhnout na produkci.
Ráno stále makáme v 1 na produkci a stejně tak děláme i ve 2. Kolem 11 dopoledne nám přichází HZ s další deffenzivní akcí. Jednotky se mají sejít už na 15:00. Proto ihned posíláme vojáky (pretoriány) na podporu. Legionáře, necháváme doma, protože se jedná o útok s pěšíma jednotkama. Ještě než dojde útok, vedení plánuje offenzivní odplatu. Jakmile došel útok, přišla nám zpráva o strátách. Hrůzou se mi naježili chlupy. Ze 50 pretoriánů, které jsme tam poslali, nám přežilo pouhých dvacet. Alespoň, že obrana byla úspěšná. Útočník poslal více jednotek, než se očekávalo. Hrdina nám hnedka povyskočil o 1 level nahoru.
V ranních hodinách obdržíme zprávu s instrukcemi na "protiútok". Náš účet "vyfasoval" příchod jednotek na 0:33:51. Když se nám povede jednotky poslat na tento čas, tak by naši vojáci měli přijít v 4 "brázdě". V odpoledních hodinách se nám produkce ve 2 pěkně rozvíjela. Proto dávám stavět kasárny a vycvičit 3 legionáře. Přeci jenom, máme zhruba 2-3 dny, než se tady objeví nově registrovaní hráči. Začínáme co nejvíc posílat suroviny do 2, aby se nám pěkně rozrůstala, jak po ekonomické stránce, tak i po vojenské. Blíží se náš čas. Přestáváme farmit a shromažďujeme EI s legionářeme. Je 21:55. Aby naše jednotky došli na cíl na přesný čas, je potřeba je poslat v 21:58:07. Otevírám si nový panel a zadávám útok na náš cíl. Ale ještě ho neposílám! Počkám si na svůj čas. Opět se dostávám do postavení, kdy se snad úplně zastaví čas. 3 minuty, mi připadají jako nekonečná doba. Jakmile přijde náš čas klikám na: OK. No....poslal jsem to o 1 sekundu později. Snad to nebude vadit. Jdu spát, teď má službu kolega.
Jakmile vstanu, jdu se podívat jak dopadl útok. Naštěstí jsme se trefili do naší 4. řady a přišli jsme jen o pár vojáků. Získali jsme něco kolem 50 off bodů.
 
17. červen 2009
 
Můj deníčku, dnes 13.7 2oo9 jsem se registroval na doporučení různých návodů, 5 dní po začátku serveru ve hře travian na server cz4. Hraji za římany. Jsem na severozápadě. Bonifác mi přiděluje první úkol: "Postav dřevorubce". Udělal jsem tak. Pomalým, avšak jistým tempem plním úlohy až po číslo 10. Je už skoro půlnoc a mám čas 11 hodin, než mi přijde krysa. Jdu se (zatím bez vyčerpání a únavy) vyspat.
Další den, když jsem se krásně vyspal a načerpal síly na klikání, spustil jsem travian.
Pohyb jednotek:
« 1 podpora
za 0:13:42 hod.
 
Měl jsem chvíli čas, proto jsem přešel na mapu. Hledám nejbližší MCéčko a poohlížím se po konkurenci. Hledám papír a tužku. Paráda papír mám....ale kde jsem měl sakra tu tužku!
Konečně jsem ji našel. Byla pod stolem. Zapisuji si populaci okolních hráčů.
Nakonec mi přišla krysa a potvrzuji tím 11 úkol. Přes den jen plním Bonyho a sleduji aktivitu okolních hráčů. U 19. úkolu volím armádu. Můžu už dělat vojáky, avšak suroviny mi to nedovolili, proto jsem musel pár hodin počkat. Je to tady! Mám prvního legionáře. Později i druhého.
22. úkol si nechám na později. Začínám dělat nonstop legionáře. Nemůžu se dočkat až to vypukne. Dle holubic co mají sousedé kolem mě v profilu, zjišťuji,že nám všem končí ochrana v rozpětí max. 1 a půl hodiny od sebe. Teď začíná nejnudnější část travianu. Čekám až okolním hráčům dojde začátečnická ochrana. Skáču do postele a usínám...
Vstávat, snídat, zkontrolovat Travian, to byl můj plán na dopoledne. Mám 4 legionáře a o 2 políčka vedle končí hráči za 6 minut začátečnická protekce.

Posílám první útok! Nervozitou se mi chce na WC, ale nemůžu se odtrhnout od PC, musím vědět jak to vše dopadne. "Trefa"! Zabil jsem mu krysu a legionáři si odnesli maximální počet surovin co mohli. Až se mi vrátí vojáci posílám je opět na stejného hráče. Chci dát dělat legionáře, ale chybí mi železo. Dám tedy dělat železný důl na 2 level. Legionáři opět nezklamali, jenomže bohužel donesli "jen" 90%. Jakmile se vrátí dám vycvičit novou jednotku. Odesílám další útok na Římana vedle mě. V jeho vesnici čekala krysa a 2 legionáři. Odnesl jsem si pouze hrstku obilí, dřeva a ztratil dva legionáře. "Sakra! Musím být opatrnější". No co už, farmím dál. Posílám útoky na všechny hráče, kteří mají nízkou populaci.
 
Tak.....blíží se konec prvního bojového dne. Hodnotím ho až na třetí útok pozitivně. Za první den mám nakradených přibližně 2100 surovin a udělaných 8 legionářů. V žebříčku populace se pohybuji kolem 5 000 příčky, ale nelituji toho. Na popkaření bude času dost. Čekám na poslední suroviny, které vojáci nesou z poslední loupeže. Poté je posílám na 3,5 hodiny pryč. Vrátí se, když ráno přijdu k počítači. Snad mi 7 hodin spánku postačí k načerpání sil. 
 
 
22. červen 2009
 
Další den ráno vstávám a ihned zapínám počítač. Jednotky už čekaly doma. Nebudu nic riskovat! Posílám vojáky na již zfarmené hráče. Jdu si udělat osobní věci. K PC se vracím za 20 minut. V hlášení mám už 2 reporty. Pěkné, pochvaluji si útoky, které dopadly velmi dobře. Jen jsem mohl ukrást více železa. Jdu si udělat kávu. Až se mi vrátí vojáci z lupu a donesou kořist, dám dělat legionáře. Vojáky posílám na nové, ještě nezfarmené hráče. Na mapě kontroluji okolí a opět zapisuji populaci okolních hráčů. Blíží se čas oběda. Abych se odreagoval, zajdu si do města na oběd. Jednotky samozřejmě posílám na útok, vzdálený 1 hodinu. Přijdu domů a co to vidím! Za 2 minuty na mě přijde první útok a jednotky jsou doma. Ihned posílám vojáky na farming a pokouším se utratit co nejvíce surovin. Útočí na mne germán a já mám pouze úkryt na 1lvl. Zabil mi krysu a odnesl si kolem 300 surovin. Naštěstí to bylo pouze obilí, ale germán měl 44 pálkařů. Uvědomil jsem si, že moje armádka, je oproti jeho mravenčí. Už žádné doly, žádné budovy, jen vojáci! Ve farmení se mi daří. Ješte tento večer, když se chystám ulehnout do postele, mám 16 legionářů.
 
Následující den, jsem dělal jen legionáře. Jakmile se blížil můj počet k 25, začal jsem vojáky posílat na okolí 14x14 polí. Opět jsem si myslel jaká je to armádka za dva a půl dne. Proto jsem začal dělat produkci. Zbytek dne proběhl bez jakýchkoliv potíží. Příští den nemám mnoho času na travian, proto jen posílám vojáky přes mobil pryč. Nezapomínám také dávat dělat legionáře. Odpoledne, až si opět najdu chvilku na hraní, tak pofarmím okolí. Poté opět odcházím a k travianu se vracím až na večer. Produkci mám pěknou a vojáků mám 30. Stále se pohybuji kolem 4500-sté příčky. Řeknu si, že trošku zapopkařím. Proto dávám stavět ambasádu (1 lvl) a kasárna na 2lvl. Další den, aby nepřišla ambasáda nazmar, poohlížím se po alianci. Našel jsem 2, které ujdou. Ale prozatím zůstanu "samotářem".
 
 
31. červenec 2009
 
Přece se nepohrnu do aliance hned na začátku servera. Dnes jsem na travianu do rána do 4, takže jsem si něco málo nafarmil. Můj počet legionářů vzrostl na 40. Jdu se prospat.
Příští den ráno mi přijde nabídka od jednoho germána. Jednalo se o spojenectví. Prošel jsem germánovo off, deff a v poslední řadě POP a souřadnice. Inu špatný germán to nebyl. Slušná off, populace také ujde a je ode mě cca 10 políček. Proto nabídku přijímám. Dalších pár minut probíráme taktiku. Mezitím samozřejmě neustále farmím. Dneska se mi opravdu dařilo. Nafarmil jsem si hodně surovin, takže počet legionářů vzrostl na 60 a pohybuji se kolem 1 500té příčky v populaci. Kolem jedenácté večer na mě jde opět útok. Utratil jsem co nejvíce surovin jsem mohl, ale ani to nestačí. Honem dělám úkryt. Stihl jsem ho udělat na 8 lvl (byl na 5lvl). Útočník si odnesl kolem 500 surovin.
Další den ráno si přivstanu a hnedka "drancuji" okolí. Dostavím úkryt na 10 level a vrhnu se na akademii s kovárnou. Začínám dělat požadavky na stáje. Blíží se večer, a já stále sedím jen u PC, proto posílám jednotky pryč. A jdu si povyrazit do víru našeho "velko-města". Bylo to parádní odreagování od všech mých travianských problémů. Bohužel se moje "povyražení" malinko prodloužilo a já přicházím domů okolo půlnoci. Zjišťuji velmi špatnou zprávu. Přišel jsem jen o 5 minut později. Jednotky jsem neposlal na dostatečně dlouhou dobu pryč a vrátili se brzy. 5 minut před mým příchodem na mne zaútočil germán, který na mne útočil i na začátku servera. Měl jsem chuť s tím praštit. Ale zachoval jsem chladnou hlavu. Na noc dávám dělat jen 2. úkryt na 2. level a jdu se prospat. Jak jsem očekával, přes noc na mě daný germán zaútočil ještě 3x. Ještě že mám dostatečné úkryty. Jen při posledním útoku si odnesl pár surovin. Jsem bez armády a má produkce není příliš uspokojivá. Stojím před rozhodnutím, zda si zlepšit produkci nebo udělat armádu. V tu chvíli si vzpomenu na mého nového germánského přítele. Ale ani on není příliš nadšený. I jeho přes noc vyfarmil druhý germán. Má sice 160 pálek ale pálkařema toho moc neubrání. Vzhledem k tomu, že na mne zase jde útok, rozhodnu se pro produkci. Tento den jen dodělávám 2.úkryt na 10. level.
Následující den se vrhám na produkci. Přes den nedělám nic jiného.
Další den ráno, neodolám a dám vycvičit 8 legionářů. S nimi přes den farmím a za nakradené suroviny dělám produkci. Do večera udělám jen 10 legionářů, ale za to produkce se mi pěkně zvýšila. Bohužel germána to nepřestalo bavit a stále na mne přes den útočí. I přes to, že si neodnese ani jednu surovinu.
 
 
12. srpen 2009
 
Vzhledem k tomu, že jsem se rozhodl pro produkci, začíná zhruba 4-6 denní nuda. Jsem na 1 087 příčce. V následujících 4 dnech dělám produkci a farmím 20 legionáři. Poté mi přišla nabídka od jedné aliance, zda nechci k nim. Přesto, že jsem náboráře obeznámil s mojí situací, do aliance mě přijímá. Ihned se začíná domlouvat podpora. Hráči v alianci ještě nemají dost deff, proto se podpora přesouvá až o týden později. Mezitím jsem zvýšil level zdi na 9 a sýpka měla kapacitu 11 800. 2 úkryty už nestačí na to, abych mohl stavět další leveli produkce. Stavím 3 úkryt. Za tento čas, kdy na mě útočí germán, jsem se pohyboval na 700 příčce. Jde vidět, že popkařím :)
 
Další den zvyšuji armádku a mám 30 legionářů a 2 Equites Legáti. Přesto, že na mě útočí 3 germáni, si nevedu špatně.
V příštích dnech už mám 45 legionářů 2 Equites Legáti a dost slušnou produkci. Až se vzbudím, čeká mě krásná novinka. Úplně jsem ztuhl. Jeden z germánů, co na mě útočí, maže účet. Ihned na něj posílám svoje špehy. A ještě jedna krásná novinka. Přes noc na mě nikdo neútočil. Měl jsem dost surovin. Dal jsem dělat železný důl a ze zbylých surovin legionáře. Špehové zjistili, že ve vesnici nemá žádné vojáky ale fúru surovin. Později posílám špehy ještě jednou, abych se ujistil, že nehrozí nebezpečí obrany, v případě, že bych na něj zaútočil. Opět tam neměl žádnou armádu. Hluboce se zamyslím... a zrázu bylo o 2 hodinky pozdějc. Asi jsem si to musel představovat i barvitě. Risknu to! Ještě v polospánku stíhám posílat útok a natahuji si budík. Až mi za hodinku a půl zazvoní, celý nervózní si jdu prohlédnout log. Paráda zemřel mi jen jeden legionář, ale zbylých 54 legošů mi doneslo maximální množství surovin. Za suroviny dávám dělat legionáře a posílám farmení. Až se vrátí jednotky, posílám je na delší dobu pryč a jdu se pořádně vyspat.
 
Následující den ráno na mě jde útok od dalšího germána. Vzhledem k tomu, že mám 66 legionářů a germán není příliš veliký, rozhodnu se udělat protiútok tzv. sekundovku. Prohledávám Čnělkův web a hledám, kde je návod a "kalkulačka" na výpočet rychlosti času chůze jednotek k nepříteli. Paráda, našel jsem to! Vypočítám moji a nepřítelovu délku útoku + čas jak dlouho ke mě ještě půjde. Pak už jen posílám vojáky 1 sekundu po předpokládaném návratu jeho pálek. Před jeho útokem ještě utrácím suroviny. Jsem celý nervózní jak útok dopadne. I když si pořád říkám, že je to jen hra, nemůžu se zbavit té příšerné nervozity. Abych se trochu uvolnil vyrážím pryč z domu. Útok je dost dlouhý tak mám čas!
 
 
 
20. srpen 2009
 
Ano! Tušil jsem to: můj útok vyšel! Se svýma 66 legionářema jsem mu zabil všechny pálky (60) se ztrátou 21 leg. Posílám špehování na germána, co se maže. Opět tam nic nemá. Posílám na něho 4x útok se všema legionářema a pokaždé si odnáším maximum. Pátý útok si odnáším jen drobky. Farmím zbytek okolí. Blíží se večer a pomalu mám doplněné stavy. Blíží se 7 hodina večer a já mam 60 legií. Že by se mi začalo konečně aspoň trošku dařit? Zároveň s touto otázkou ulehám do postele.
 
Ráno stihnu už jen 2x poslat útok na germána. Poté se vypaří. Přes noc jsem díky své produkci našetřil hodně suroviny. Zvyšuji sklady a dám dělat legionáře. Dokonce jsem byl tak nadšený, že jsem zrušil domlouvání (alianční) podpory. Posílám útoky na hráče v okolí a samozřejmě i na včera zničeného germána. Měl doma 2 pálky. Zabil jsem mu je beze ztrát a odnesl si pár surovin. Můj počet vojáků vzrůstá. Ještě tohle odpoledne mám 72 legionářů a 5 Equites Legáti. Přemýšlím, že za dva dny bych mohl pokračovat, tam kde jsem kdysi skončil. Udělat konečně Equites Imperatoris (EI). Začínám farmit jako divý.
 
Další den nemyslím na nic jiného než na farmení. Mám ovšem hodně osobní práce, proto dávám zástup, jednomu hráči z naší aliance, o kterém jsem zjistil, že jsme hrávali minulý server spolu. Je to skvělý farmář, tak jsem zvědav jak na tom budu až se vrátím. Domů a k pc jsem přišel okolo 6 večer. Vidím, že jsem dal zástup tomu pravému. Farmil celý den, udělal pár legionářů a šetřil suroviny i na EI. Dnes jsem zůstal při pc až do 2 do rána. Přebytečné suroviny měním za chybějící a konečně dávam vyzkoumat EI.
Ráno dávám hnedka vycvičit 5 EI a začínám farmit i s nimi. Vzhledem k tomu, že na mě už nějakou dobu nikdo neútočil, si dávám pauzu od travianu. Vždy pošlu 7-8 útoků vzdálených 40-60 minut a jdu pryč. Dávám stavět hl.budovu na 4 a poté i na 5 level. Večer dám dělat rezidenci na 1 lvl. Dávám opět zástup mému příteli a jdu spát poměrně brzy. Ráno si chci přivstat a začít co nejdřív farmit. Budík si natahuji na 4:30.
Budík mne sice probudil ale mé ospalé tělo mě nechce pustit z postele ven. Konečně se mi ho podařilo přemluvit a okolo 5té hodiny začínám posílat útoky. Jakmile se vrátí jednotky posílám je ještě jednou na farmy a jdu se ještě trošku vyspat. Probudil jsem se okolo 10 hodiny, mrknu se na účet a farmení je poslané. Můj přítel mě nenechal ve "štychu". Ten den se domlouváme na velice zásadní věci. Neměl bohužel štěstí na sousedy, i když tady bývá i v noci, nemůže je přemoct. Rozhodneme se, že smaže svůj účet a poté přejde ke mně a budeme hrát "dual acc". Jeho zkušenosti jsou nenahraditelné a na pc může být vždy, kdy já tady nejsem. Tento den jen farmíme (on zatím jen přes zástup) a děláme obilí a EI. Večer máme 110 legionářů, 6 Equites Legáti a 12 EI.
 
 
29. srpen 2009
 
Následující večer odjíždím nečekaně na dovolenou. Proč nečekaně? Protože jsem čekal na vhodný last minute.
 
Po návratu dolmů, se vracím odpočatý a plný energie, jsem zvědav, co se událo na travianě. Bohužel nemám podrobný přehled co a jak se událo, tak to jen shrnu.
Máme hrdinu z EI, 4 body v Útok-Bonus a 1 bod v regeneraci. Trošku se i "naexpil" a má 64%.
V populaci se pohybujeme kolem 1000 příčce.
Kolega také vyzkoumal pretoriány a počet EI vzrostl na 50 a legionářů je 200. A aby se neřeklo, tak máme 5 symbolických pretoriánů. Také rezidence vzrostla na 8 úroveň.
Ihned jak jsem se zorientoval, tak jsem začal farmit a stavět. Díky tomu, že máme více EI, farmíme i na delší vzdálenosti. Farmy vynáší celkem dost surovin, takže zvyšuji sklady a sýpku. Hráči, kteří se pohybují v populační příčce kolem nás, mají už většinou 2 vesnice. Proto začínáme přemýšlet také o této možnosti.
Další den farmím a hledám vhodné místo na 2. vesničku. Mezitím ještě zvyšuji produkci a dělám EI. Tento den máme 65 EI, solidní produkci a našel jsem i pěkné místečko na založení další vesnice. Údolí má přebytek železa a okolní oázy nám nabízejí 75% obilí, 50% hlíny a 50% dřeva. Ale vybral jsem toto místo hlavně proto, že kousek dál je MC9 s 150% obilí a malinko dál je MC15 s 50% obilí, 25% hlíny a 50% železa.
Ráno se pouštíme do plánu. Sklady a sýpku máme dostatečnou, takže stavíme rezidenci na 10 level.
 
 
2. září 2009
 
Už jsme měli skoro našetřené na 10 level rezidence, když v tu chvíli na nás šel útok. Spočítali jsme si to a nestihneme postavit rezidenci dřív, než přijde útok. A ten přijde za 1 hodinu a 26 minut. I přesto, že farmíme, by jsme měli našetřené suroviny nejdříve za 2 hoďky. Vojáky co máme doma rozesíláme na farming, tak aby se vrátili po útoku. Suroviny utrácíme za vojáky. Odcházím od pc a vracím se až po útoku. Zatraceně! Byl to "fake" útok. Očekával jsem teda větší armádku, konstatuje můj kolega a s úsměvem se odhlašuje od travianu. Přijde až večer. Už jsme mohli mít rezidenci. Nevadí, nadávat si nebudu, vědět jsem to nemohl a vrátit čas taky neumím. Opět začínám farmit "o sto šest" a šetřím suroviny. Také posílám svých 15 zvědů na Římana, který na nás útočil. Měl 97 legionářů a 2 zvědy. Asi ho v noci navštívíme.
Jak jsem napsal, tak jsem učinil. Ráno kolem 2:00 posílám útok na Římana. Poslal jsem 220 legionářů + 70 EI + hrdina. Až dojde útok, ihned klikám na report, celý zvědavý jak dopadl. Zabil jsem mu 104 legionářů a sám jsem ztratil 30 legionářů a 9 EI. Také jsem mu ukradl poměrně dost surovin. Dnes zůstávám na pc až do 5:30, farmím, farmím a farmím. Legionáře jsem už obnovil a zbývá mi jen 2 EI. O půl šesté ráno mě střídá kolega, já se jdu celý vyčerpaný a ospalý vyspat. Když se vracím kolem 11 máme už rezidenci na 9lvl. Jednomu hráči, kousek od nás, končí za 2 hodinky začátečnická ochrana. Už se těším jak si na něm "smlsnu". Snad to bude pěkná farmička. Opět farmím okolí a vojáky posílám až na hráče vzdálené téměř 2 hodiny. Takhle farmím až do 15:00 a poté dávám stavět vítězoslavně rezidenci na 10 level. Já ani kolega tady teďka nebudeme, tak posíláme jednotky pryč, aby se vrátili na 20:00. To přijde můj kolega. Já svůj návrat předpokládám na 22:00. Ještě než odcházím, dávám dělat 6 pretoriánů. Když se vrátím večer domů, přijde hromadná zpráva (HZ) od aliančního vedení. Zpráva obsahovala žádost o podporu. Na našeho aliančního galského kolegu útočí velmi dravý Říman. Podpora je dohodnutá až na 11 hodinu dopoledne následujícího dne. Proto něco málo pofarmím a dám dělat pretoriány. Dnes jdu spát brzo.
Ráno jsem přišel k travianu na 8:00. Pro našeho gala máme připravených 80 legionářů a 25 pretoriánů. Zbytek si necháme na farmení. Spočítám vzdálenost a rychlost našich jednotek a vypočítám čas, kdy mám poslat deff jednotky na podporu, tak aby přišla na 11:00. Musím je poslat 8:56. Mám necelou hodinku čas. Proto farmím a dělám pretoriány. Před devátou hodinou posílám vojáky na podporu a jdu si zařídit věci mimo travian. Mezítím samozdřejmě přišel muj kolega a od 9:30 to "táhnul“ on. Já jsem přišel až po 14:00. V tuhle dobu se nám už vraceli jednotky domů. Ztratili jsme tam 5 pretoriánů a 4 legionáře. Obrana dopadla dobře. Útočníkovi nepřežil žádný voják. Tento den už jen dofarmíváme a děláme vojáky. Večer máme 230 legionářů, 40 pretoriánů, 16 Equites Legáti, 75 EI.
Kolega si ráno přivstal a už farmí. Takže co máme v plánu.....? Farmit, farmit a farmit. Dneska chceme našetřit na 1 osadníka. Bohužel se nám to nepovedlo. Našetřili jsme na něj "až" ve 1:34 ráno. A konečně dáváme cvičit prvního osadníka. Kolega si přes den pěkně "schrupnul" a je připravený táhnout noční službu. Přichází ve 3:00 a já mu předávám žezlo a jdu spát. Aby se u nás farmilo nonstop, dáváme zástup germánskému kolegovi z aliance, který nám bude pomáhat od 6:30 až do 10:30. V tuhle dobu přicházím já.
Jelikož náš účet farmil celou noc, tipuju si, že dnes uděláme i druhého osadníka. Farmy, už bohužel nedávali tolik surovin, kolik jsme přepokládali. Hnedka jsem si vzpomněl, na nového, kterého jsem chtěl zfarmit. Úplně jsem na něj zapomněl. Proto posílám 20 EI a hrdinu na přivítanou. Paráda, máme novou farmu. Hráč tady asi dlouho nebyl, protože jsem si odnesl 700 surovin od každé. Také začínáme farmit i více vzdálené hráče. Naštěstí se nám to povedlo a 17:27 dávám vycvičit 2 osadníka. Ten den už děláme jenom EI. Nic jiného.
Další den, už na 100% počítáme, že uděláme posledního osadníka. Pokud na nás nepůjde útok. Kolem 23:00 plníme svůj úkol.
 
 
11. září 2009
 
Tuto "zlatou noc" uděláme pár surovinových polí. Přes noc na nás nešel žádný, takže jsme našetřili 750 surovin (od každé), potřebných na založení 2. vesnice. V 8:03 posíláme založit novou dědinu. Je to trošku větší vzdálenost. Poslali jsme je na místo, kde se budou zhruba za 3-4 dny objevovat nový hráči. Zatím je to vesnice 3 Dřevorubci, 4 Hliniště, 5 Železná ruda, 6 Obilná pole.Ovšem kousek dál je MC9 se 125% obilí a na druhé straně je MC15 se 50% obilí. Do večera děláme produkci. Až se nám na obrazovce objeví 2 dědinka, začínáme s jejím rozvojem. Dnes dáváme dělat jen sklad na 1 level a sýpku na 1 lvl+ pár polí.
Ráno, když jsou školáci ve škole se krásně farmí. Tohle období nám s kolegou velmi chybělo. Takové "tržby" jsme dlouho neměli. Jelikož máme 2 vesnice, tak v 1 dědině (od teďka v 1,2,3 atd.) rozvíjíme produkci. Nadbytečné suroviny posíláme do 2. Obchodníci tam jdou bohužel moc dlouho. Chce to trpělivost. Proto tam rozvíjíme skladiště se sýpkou, abychom mohli suroviny posílat ve větším množství. Až je kapacita skladu a sýpky na 9 600, začínáme s produkcí.
Dneska dosahujeme dost pěkné produkce v 1 a vrháme se na armádu. Farmení jsme taky trošku zmírnili, díky dobré produkci si to můžeme dovolit. Surovin máme dost. Dokonce tolik, že se nestíhalo stavět. Proto jsme se také vrhli na již zmíněnou armádu. Rozhodli jsme se, že zde budeme cvičit převážně EI. Večer opět kontroluji stav vojsk. V 1 se nám počet EI zvedl na 107. V 2 jsme dosáhli kapacity sýpky a skladu na 9 600, proto se začínáme vrhnout na produkci.
Ráno stále makáme v 1 na produkci a stejně tak děláme i ve 2. Kolem 11 dopoledne nám přichází HZ s další deffenzivní akcí. Jednotky se mají sejít už na 15:00. Proto ihned posíláme vojáky (pretoriány) na podporu. Legionáře, necháváme doma, protože se jedná o útok s pěšíma jednotkama. Ještě než dojde útok, vedení plánuje offenzivní odplatu. Jakmile došel útok, přišla nám zpráva o strátách. Hrůzou se mi naježili chlupy. Ze 50 pretoriánů, které jsme tam poslali, nám přežilo pouhých dvacet. Alespoň, že obrana byla úspěšná. Útočník poslal více jednotek, než se očekávalo. Hrdina nám hnedka povyskočil o 1 level nahoru.
V ranních hodinách obdržíme zprávu s instrukcemi na "protiútok". Náš účet "vyfasoval" příchod jednotek na 0:33:51. Když se nám povede jednotky poslat na tento čas, tak by naši vojáci měli přijít v 4 "brázdě". V odpoledních hodinách se nám produkce ve 2 pěkně rozvíjela. Proto dávám stavět kasárny a vycvičit 3 legionáře. Přeci jenom, máme zhruba 2-3 dny, než se tady objeví nově registrovaní hráči. Začínáme co nejvíc posílat suroviny do 2, aby se nám pěkně rozrůstala, jak po ekonomické stránce, tak i po vojenské. Blíží se náš čas. Přestáváme farmit a shromažďujeme EI s legionářeme. Je 21:55. Aby naše jednotky došli na cíl na přesný čas, je potřeba je poslat v 21:58:07. Otevírám si nový panel a zadávám útok na náš cíl. Ale ještě ho neposílám! Počkám si na svůj čas. Opět se dostávám do postavení, kdy se snad úplně zastaví čas. 3 minuty, mi připadají jako nekonečná doba. Jakmile přijde náš čas klikám na: OK. No....poslal jsem to o 1 sekundu později. Snad to nebude vadit. Jdu spát, teď má službu kolega.
Jakmile vstanu, jdu se podívat jak dopadl útok. Naštěstí jsme se trefili do naší 4. řady a přišli jsme jen o pár vojáků. Získali jsme něco kolem 50 off bodů.