DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 07.11.2010 19:51:45 

Travian v mobilu

 Jak si pořídit prohlížeč do mobilu? Jak hrát travian v mobilu? Pročti si můj návod

1) Běžte na stránku opery mini, najděte si v seznamu svůj mobilní telefon a stáhněte si jej. Pokuď tam není, tak podobný.
2) Vložte si instalačku opery do mobilního telefonu a nainstalujte ji.
3) V telefonu si prohledejte nastavení. Měli by jste tam najít něco jako Připojení - Nastavení internetu - Profily internetu - Zde dejte profil T-Mobile Internet. [Každý operátor a mobilní telefon to má trošku jiné, tohle je například síť T-Mobile - Sony Ericson].
4) Kvůli drahého internetu potřebujeme sehnat tarif co by nám vyhovoval.

T-Mobile:
-
Internetová zvýhodnění- Bohatě postačí Twist Surf+ za 39 Kč vč. DPH/týdně

o2:
Nemám zkušenosti, ale našel jsem pro vás tarify
ZDE.
Sekce: datové služby - Internet v mobilu.

Vodafone:
A stímto už vůbec
Tarify
ZDE
S novou SIM-kartou máte internet zdarma na 6 měsíců
______________________________________

Návod k používání travianu
1) Po nainstalování prohlížeče, si ho zapneme
2) Vyťukáme adresu a přihlásíme se (můžete i přes přímý odkaz- sx.travian.cz)
3) Záleží dle typu telefonu, ale často musíte jezdit šipkou nahoru, protože se objevujete na dolní části Travianu.

______________________________________

Opera mini 4.1

Tohle je příšerná verze. Klikání na jednotlivé budovy nefunguje- vše se musí přepisovat ručně v odkazech, často má výpadky, .. Doporučuji se obloukem vyhnout..

Vše se musí stavět už jen pomocí parcel. Dají se lehce zapamatovat, ale dám vám tu seznam parcel. pokuď se s mobilem pohybujete doma tak si ty obrázky třeba vytiskněte. Venku se brouzdat s papírem je divné, takže se to naučit

Surovinová pole se staví tak že kliknete kdekoliv v přehledu polí. Okamžitě vám to dá parcelu číslo 1. Takže dáte Menu - Zadat adresu - u adresy zajedeme na konec a místo 1 přepíšeme na surovinovou parcelu jakou chceme viz. příloha 1
U budov je to samé, kliknete vevnitř na cokoliv -objeví se parcela číslo 40 = městská zeď/palisáda/zemní hráz (opět zadáme čislo požadované parcely, viz příloha 2.)


Opera mini 4.2

Konečně máme kvalitní verzi. Vše funguje jako při starších verzí než 4.
Pro postavení surovinových polí stačí kliknout přesně na číslo levelu. Pokuď se vám zobrazí něco jiného, dejte zpět a opakujte akci. Jestli ani tohle nepomůže, budete muset přepisovat odkazy jako v 4.1. Kolem budov by se vám měl dělat "rámeček", takže budovu lehce postavíte.

___________________

Hraní travianu s Nokií opatřenou symbianem

Hraní s takovýmto mobilem není žádný problém, stačí vám klasický web prohlížeč, který máte v mobilu, pokud máte starší mobil, není špatné si ho na stránce Nokia aktualizovat. poté, co se libovolným způsobem připojíte k internetu stačí zadat www.travian.cz přihlásit se a hrajete. Myš i vše ostatní reaguje stejně jako v počítači, jen při prohlížení mapy si pro větší přehlednost můžete pomoct náhledem stránky.

Nastavení:

Problémy může dělat snad jen nastavení prohlížeče a jeho verze. pokud se nepřipojujete přes WiFi, povolte si připojení které používáte. V prohlížeči si v nástrojích zobrazte panel nástrojů, urychluje práci, v nastavení bych doporučoval u přístupového bodu zvolit "vždy se zeptat" aby jste se nedivili u vyúčtování. Rozhodně zapněte minimapu(pro orientaci na stránce), historii, bezpečnostní varování a Javu(velmi důležitá). Je také potřebné nastavit, aby se načetl celý obsah stránky a kódování nechte automatické, většinou to vybere správně a pokud se v tom nevyznáte, tak stejně nepoznáte, které si vybrat. Povolte si Cookies a ukládání formuláře a hesla, protože nekonečné přihlašování je na mobilu docela nuda. Aktualizace bych doporučoval zapnout, ale pozor, když odjedete do zahraničí, nezapomínejte je zapnuté, jinak vás peněženka nebude mít ráda. Nastavení je tam samozřejmě více, ale s tím, co jsem vám napsal, by jste s travianem neměli mít problémy. nejlepší je si vše projít, a odzkoušet, jak vám to vyhovuje.

Testované modely: n73, n80, n82 a n95.